Beebotid on ülimalt toredad tegelased, kes aitavad tundi muuta põnevamaks nii esimeses kui ka kaheteistkümnendas klassis. Beeboti selgeks saamiseks pole vaja eraldi tundi – piisab 5-10 minutist harjutamisest. Kogu nipp on sobivate mattide tegemises, et koos mänguga saaks kinnistada ka olemasolevaid teadmisi.

Siia blogisse on kogutud ideed ja mõtted Beebottide jaoks – osad väljakud nõuavad suuremat planeerimist – näiteks korrutustabelimängu matt tuleb lasta trükikojas välja printida kui seda just sellisel kujul kasutada tahaks. Samas paljud teised matid siin blogis on loodud 4 x 6 ruutudega kilemati jaoks, kuhu saab ise 15 x 15 cm ruudukesed vahele panna.

Vali klass, kus soovid mesilasi kasutada ja vaata, kas leiad siit kiirelt häid ideid, mida saaksid ka oma tunnis kasutada:

Või vaata kõiki Beeboti tunni ideid blogis.

Kui nüüd tekkis mõni idee ja soovid ise matti teha, siis alljärgnevalt sulle ka veidi abimaterjale:

Arvutis mati koostamine:

6 x 4 ruudustik ühel A4-l – prindi välja ja genereeri uusi ning põnevaid mänge Beebottidele

Wordi fail 10 x 10 cm kilemati ruutude jaoks

Mängukaardid – näiteks ülesannete või küsimuste jaoks (docx fail) – seda on näiteks kasutatud mängus Eesti Vabariik (üldteadmised, 1.-12. klass)

Või kui soovid õpilastel lasta tunnis mängu koostada, siis prindi välja tühjad mängukaardid (pdf) ja/või 10 x 10 cm tühjad ruudud (A4) – üks fail sisaldab täpselt mänguväljaku jagu ruute.

Kõiki siin lehel olevad ideid ja materjale võib tunnis kasutada.

Ärilistel eesmärkidel ei ole lubatud materjale kasutada ilma autori nõusolekuta.

Lisainfot internetist:

FB grupp Nutitund igasse kooli!

Inspiratsiooni Pinterestist

Beebot materjalid Progretiigri lehel

Blue-bot app (saab katsetada programmeerimist ka ilma mesimummuta): App Store  Google Play

Mastodon