Turvalise interneti koolitus “10 reeglit” Kohilas

12.00

Räägime asjadest, mida iga laps internetis käies kindlasti teadma peab.

Koolitus jääb ära koolitaja haigestumise tõttu. Kõigile pileti ostnutele raha tagastatakse.

Koolituse viib läbi raamatu “Turvaline internet. Digimaailma teejuht” autor Diana Poudel.

 

Tootekood: TI-2019-01-28-KHL Kategooria: Sildid: ,

Kirjeldus

Tere

Olen raamatu “Turvaline internet. Digimaailma teejuht” autor ja tehnikahuviline lapsevanem, kelle viimase aja põhitegevuseks on külalistundide ja koolituste läbi viimine küberhügieeni teemadel. Algselt tegin selle koolituse enda lastele ja nende klassikaaslastele, kui mu kaksikud neljandasse klassi läksid, kuid kuidagi hakkas sõna levima ja eelmisel aastal osales mu koolitustel ja külalistundides ligi paartuhat last Eesti eri paikades.

Turvalise interneti koolitus “10 reeglit” on mõeldud eelkõige lastele, kes käivad 1.-5. klassis. Ühe tunni pikkuse koolituse käigus räägime läbi kümme reeglit, mida iga laps, kes internetis aega veedab, teadma peab. Iga reegli juures toon ka konkreetseid näiteid, et milliseid ohte reegli rikkumine kaasa võib tuua.

Tunni käigus saavad osalejad rääkida ka enda lugusid ning püüame ühiselt leida lahendusi, kuidas peab erinevates olukordades käituma. Vaatame ka ühte õpetlikku multifilmi ning tunni lõpetame Kahoot tunnikontrolliga.

Kuna internet on väga suur ja täis erinevaid ahvatlusi, siis kindlasti ei jõua ühe tunniga kõiki võimalikke ohuolukordi läbi arutada ning kindlasti soovitaks lapselt kodus ka igapäevaselt uurida, et mida ta internetis tegi, nägi ja kellega suhtles.

Koolitusele on oodatud osalema ka õpetajad, lapsevanemad ja noorsootöötajad, kellel on soov ise lastele küberturvalisuse temaatikat õpetada. Kõik koolituse käigus kasutusel olevad materjalid on leitavad ka siit lehel ning blogist saate lugeda ühe tubli lapsevanema kogemustest, kes ise käis turvalise interneti külalistundi tegemas.

Osalejad saavad ka soovi korral tellida endale raamatu “Turvaline internet. Digimaailma teejuht” soodushinnaga.

Kohtumiseni koolitusel!