Turvalise interneti koolitus “10 reeglit” Kuressaares 3. detsembril

12.00

🏠 Kuressaare Edukontor (Tallinna 1, Kuressaare) ⏰ 18-19

Kutsun kõiki noori osalema turvalise interneti koolitusel, kus räägime läbi kümme olulist reeglit, mida iga nutihuviline noor peaks teadma.

Kui su lapse klassis toimub ka turvalise interneti tund sellel nädalal, siis registreeri laps hoopis “Häkkerite lahingu” koolitusele.  Kui sa ei tea, kas sinu lapse kooli tulen külalistundi tegema, siis täpsem info sellel lehel.

Kui koolitusel osaleda ei saa, kuid kodus nutihuviline noor, siis jõuluvana saab “Häkkerite lahingu” mängu soetada siit 🎅🏽🎄🎁– selle mängu abil saab kodus kõik olulised teemad läbi rääkida.

Lisaks sellele toimub mul Saaremaal veel kaks kõigile avatud üritust:

1.-5. klassi noored on oodatud 4. detsembril kell 18 koolitusele “Häkkerite lahing”.
Lapsevanematega teeme vestlusringi “Mida noored internetis teevad?” 4. detsembril kell 16
Tootekood: Koolitus-2019-12-03-Kuressaare Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Tere

Kutsun kõiki 1.-5. klassi noori osalema koolitusele “10 reeglit”, mille käigus räägime läbi kõik olulisemad teemad, mida iga algklassilaps peaks internetis omapäis toimetades teadma.

Minu nimi on Diana Poudel ning olen viimased kolm aastat tegelenud turvalise interneti teemaliste külalistundide läbiviimisega nii noortele, lapsevanematele kui ka õpetajatele – olen teinud tunde enam kui kolmele tuhandele osalejale. Kirjutasin ka raamatu “Turvaline internet. Digimaailma teejuht” ning sellel kevadel valmis mul digipädevusi arendav õpimäng “Häkkerite lahing”, mis oli mu Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudis kaitstud magistritööks.

Koolitus “10 reeglit” on mul tehtud külalistunnina koolidele raamatu “Turvaline internet. Digimaailma teejuht” põhjal. Alloleval pildil on näha reeglid, millest juttu tuleb ning soovi korral saad pildile klikkides ka värvimislehe alla laadida ja lapsele värvimiseks anda.

Kliki pildile☝️☝️☝️, et 10 reegli värvimisleht alla laadida. Kindlasti tuleks iga reegel lapsega ka pikemalt läbi arutada.

Kui soovid ise näiteks oma lapse klassile sarnast koolitust teha, siis leiad vajalikud slaidid ja juhised lehelt Materjalid õpetajatele. Sinna lehele olen kokku koondanud kõik enda loodud õppematerjalid, töölehed ja postrid.

Koolitusel osalejad saavad tellida endale minu raamatu “Turvaline internet. Digimaailma teejuht” soodushinnaga 12 eurot (tavahind 17.90) ja digipädevusi arendava õpimängu “Häkkerite lahing” soodushinnaga 24 eurot (tavahind 29.90).

Mõned näited, mida oma külalistundides kuulnud olen ja millest me lastega räägime.

Sagedasti kuulen koolitustel umbes sellist lauset:

“Ma üritasin endale Robuxeid häkkida, aga hoopis minu konto häkiti ära.”

Väga tihti ongi nii, et noored kipuvad oma arvutiteadmisi üle hindama ja küllaltki hooletult sisestatakse oma konto sisselogimise andmed täiesti tundmatul lehel lootuses mänguraha saada. Kahjuks enamik neid veebilehti on tehtud just logimisandmete välja petmiseks ning nii avastabki noor, et loodetud rahapaja asemel on hoopis olemas olev kraam ära röövitud. Koolitustel ongi väga palju juttu ka arvutimängudega seotud probleemidest ja ohtudes.

______________________________

Üks esimeses klassis käiv poiss tuli Harjumaal külalistundi ja ta ema oli väga mures, et kas laps ikka aru saab nendest teemadest, millest koolitusel juttu tuleb. Umbes veerand tundi hiljem kuulsin selle “arvutikauge” lapse käest sellist lauset:

“Mul on koos sõbraga tehtud YouTube kanal. Meil on seal juba 50 fänni.”

Ehk siis noormees elas väga aktiivset virtuaalset elu, millest ta vanemad ei teadnud midagi. Arvestades kui väga tahtis ta enda YouTube tegemistest rääkida, siis oli see väga veider ja kurb olukord tegelikult.

______________________________

Üks neljanda klassi tüdruk tuli peale koolitust minu juurde ja näitas oma Instagram’i kontol sõnumit:

“Sa oled väga ilus tüdruk. Müü mulle oma kasutatud sokid 10 euroga.”

Tüdruk ei teadnud, kuidas sellisele sõnumile reageerima peaks. Selgitasin, et selliseid sõnumeid tuleks ignoreerida, näidata vanematele ja siis kustutada. Kindlasti ei tohi sellistele sõnumitele vastata ning veel vähem mingeid kahtlasi müügitehinguid tegema hakata.

Tegelikult neid teemasid on väga palju erinevaid, mille üle noortega arutame. Mängud, suhtlemine, sõnumite saatmine, gruppide tegemine, juutuubarid ja kõik muu, millega noored digimaailmas igapäevaselt kokku puutuvad. Iga koolitus ja külalistund on tegelikult erinev, sest väga suures osas annavad osalejad ise mulle need lood, mille põhjal siis selgitan, et kuidas peaks käituma metsikus digidžunglis.

Kohtumiseni koolitusel!

 

 

NB! Kui soov laps koolitusele saata, aga koht või aeg ei sobi, siis näed kõiki kalendris olevaid koolitusi siin. Samuti lähevad kõik koolitused üles Facebooki lehele Turvaline internet. Digimaailma teejuht.