Raamatu lugu

Alustades selle raamatu kirjutamist, oli mu sooviks, et lapsevanemad ja õpetajad oskaksid õpetada lapsi internetis turvalisemalt liikuma. Kui käsikirja valmis sain, ning seda oma valdkonna ekspertidel ja tuttavatel lapsevanematel lugeda palusin, hakkas korduma kommentaar, et tegelikult on see raamat ju kõigile.

Tõtt-öelda ongi nii. Mõnikord võib juhtuda, et lapsed on paljust teadlikumad kui nende vanemad ja õpetajad. Siit raamatust leiad loo õpetajast, kes ühe mõtlematu kliki pärast sattus vanglasse. Saad lugeda auväärses eas poliitikute rumalustest ning sellest, kuidas näiline anonüümsus internetis tõi mitmetele Eesti arstidele soovimatut tähelepanu.

See raamat ei ole õpik ega teatmeteos. Pigem on see meelelahutuslik käsiraamat, mis annab ülevaate digimaailma telgitagustest. Siit leiad näiteid elust enesest, põnevaid fakte ning praktilisi ülesandeid.

Lapsevanemate ja õpetajate jaoks on see veidi ka eneseabi käsiraamat, mis aitab lahti saada piinlikkus-tundest laste ees, kui nad mõnda asja ei tea. Olen ise 20 aastat arvutitega tegelenud ja ülikoolis sel teemal mõned päris keerulised ained läbinud. Olen kogenud mängusõltuvust, käinud online-kohtingutel ja kasutanud sadu veebiteenuseid. Ometi õpin ka mina tihti uut arvutite ja interneti kohta oma 10-aastastelt lastelt. See on tegelikult isegi tore, sest neile hirmsasti meeldib õpetada.

Raamatus on 16 peatükki erinevate teemade kohta, millega internetis tihti kokku puutume. Iga peatüki lõpus on ka nõuanded, kuidas teemat seletada algklassilastele neile arusaadavas keeles.

Nagu raamatus ka lubasin, siis kõik raamatus toodud viited, allikad ja lisalugemise soovitused leiad klikitaval kujul siit.

 

Koolitused

Soovi korral saab tellida kooli külalistunni turvalise interneti teemal (nii õpilastele kui ka õpetajatele). Täpsema info saamiseks võtke ühendust kool@digiabi.ee.

Jälgi uudiseid Facebookis

Materjalid õpetajatele

Raamatu põhjal on tehtud õppematerjalid, millega saab läbi viia turvalise interneti tunde või teha lugemiskontrolli. Neid materjale võib kasutada nii õpetaja koolis, juhendaja huvikoolis või lapsevanem kodus 🙂

Materjalid leiad siit.

 

Tutvu raamatu sisuga